Lai veicinātu inovāciju izmantošanu progresīvas un spēcīgas valsts pārvaldes veidošanā, Valsts administrācijas skola (VAS) šī gada martā un aprīlī īstenoja mācību programmu “Dizaina sprinta organizēšana un vadīšana”. Mācību programmas mērķis bija pilnveidot valsts pārvaldes darbinieku prasmes organizēt un vadīt dizaina sprintu savā iestādē un vadīt pārmaiņu procesus valsts pārvaldē. Programmā piedalījās tie valsts pārvaldes darbinieki, kuri jau iepriekš bija apguvuši pakalpojumu un politikas dizaina metodes.
Mācību programmu vadīja četru pieredzējušu dizaina domāšanas treneru komanda – Katri Vintiša, Miķelis Bendiks, Laura Dmitrijeva, Ilze Saleniece. Valsts administrācijas skolā tiek veidota ilgtermiņa stratēģija iekšējo treneru atbalstam un prasmju tālākai attīstībai. Visi kursu absolventi turpina regulāri tikties, lai praktiski sadarbotos arī turpmāk un veidotu treneru kopienu, kas sniedz atbalstu un sadarbojas turpmāko dizaina sprintu organizēšanā un vadīšanā.
Valsts pārvaldes darbinieki mācību programmas ietvaros strādāja ar tādām tēmām kā efektīvāke VID un nodokļu maksātāja sadarbība (komunikācija), startup atbalsts Latvijā un sadarbības uzlabošana startup ekosistēmas dalībniekiem, vienota sistēma izglītības pētījumu organizēšanai un datu izmantošanai IZM, politikas plānošana un īstenošana, uzraudzības procesu izvērtēšana un pārdizainēšana IZM resorā, ietekmes izvērtēšanas sistēmas pilnveide, apgādnieka zaudējuma pensijas pakalpojuma uzlabošana, Nākotnes biroja kopstrādes telpu izveide, kā arī citām valsts pārvaldē aktuālām tēmām.
“Valsts pārvaldē ir neizmērojams iekšējais zināšanu un prasmju potenciāls. Lai veidotu stratēģisku un sistemātisku pieeju darbinieku attīstībai un apmācībai – valsts pārvaldes iekšējo treneru sistēmas izveide ir viens no stūrakmeņiem. Man ir patiess gandarījums, ka kursu dalībnieki ne tikai novērtē atzinīgi mācības, bet ir gatavi praktizēt savas prasmes. Mēs būsim līdzās, lai stiprinātu un iedrošinātu ikvienu, kuram ir motivācija kļūt par fasilitatoru un treneri ne tikai savā iestādē, bet visā valsts pārvaldē,” norāda VAS pārstāve Inese Brokāne-Zarāne.
Mācību programmu komentē Valsts kancelejas Inovāciju laboratorijas vadītāja Inese Malašenoka: “Šis ir viennozīmīgi labākais Valsts administrācijas skolas kurss – pārdomāts saturs, profesionāli vadītāji un integrēta prakse kursa beigās. Šis kurss tiks integrēts RRF Inovācijas ekosistēmas izveides programmā un tam jau pievērsa uzmanību OECD OPSI kolēģi, kas to vērtē kā izcilas prakses piemēru. Labākie dizaina domātāji un fasilitatori Latvijā palīdzēs izveidot aktuāla darba uzdevuma sprinta plānu, iemācīs inovatīvākas metodes un trikus problēmu risināšanai un procesu plūsmu uzlabošanai. Kursa beigās būs iespēja izmēģināt visas metodes praksē un novadīt īssprintu.”
Kopumā programmā piedalījās 25 dalībnieki no Valsts ieņēmumu dienesta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts kancelejas, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra, Valsts zemes dienesta, Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas.