Pagājušajā nedēļā norisinājās ceturtā Digitālo pārmaiņu projekta mācību nodarbība, kuras laikā dalībnieki prezentēja izstrādātās procesu shēmas, procesiem, kurus plāno digitalizēt savā projektā.
Mācību vadītāja Anita Gaile nodarbībā apskatīja jautājumus par pārmaiņu vadību, ieskicējot soļus no mēģinājumiem jauno ideju nogalināt līdz tās integrācijai un jaunās kārtības ieviešanai.
Šajā nodarbībā pie dalībniekiem viesojās Satiksmes ministrijas Eiropas Savienības lietu koordinācijas departamenta nozares eksperts Ģirts Bramans, kurš stāstīja par iesaistīto pušu vadību norādot uz to, cik svarīga ir caurspīdīga un sistemātiska pieeja. Tika aplūkotas atšķirības starp krīzes vadību, iesaistīto pušu vadību un iesaistīto pušu iesaisti, kā arī norādīts, ka būtiski iesaistītās puses prioritizēt un saprast, cik liela ietekme un cik liela interese ir katrai no iesaistītajām pusēm, lai attiecīgi pielāgotu iesaistes biežumu un formu. Ģirts noslēdza ar padomu: "Esi sava projekta labākais vēstnesis un veido ilgtermiņa attiecības ar partneriem!"
Pieredzes stāstu daļā uzstājās Eva Ivane, kura dalījās aizraujošos stāstos par to, kā iesaistīto pušu kartēšana palīdzējusi veiksmīgi vadīt gan Covid-19 krīzi, gan Dziesmu un deju svētku organizēšanu. Viņa uzsvēra, ka aiz katra veiksmīga projekta stāv saliedēta komanda, atgādinot: "Komanda ir pats svarīgākais!"
Kā izšķīrošus faktorus viņa norādīja:
- Iesaistīto pušu līdzdalības līmenis,
- Vienota izpratne par vērtībām un piederība pasākumam,
- Līderības aspekts,
- Kontakta tonalitāte - uzticēšanās profesionalitātei un pieredzei.
Dalībnieki pēc mācībām bija iedvesmoti un aizgāja ar sajūtu - ja iespējams īstenot šāda līmeņa projektus, tad arī mans projekts ir paveicams!
Uz nākamo nodarbību dalībnieki, sadarbībā ar saviem mentoriem, gatavos nodevumu par sadarbību ar iesaistīajām pusēm. Savukārt marta nodarbībā komandas mācīsies veidot prototipu izvēlētajam digitālajam risinājumam.