+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Tiešsaistes kurss Praktiski paņēmieni stresa un emociju regulēšanai saskarsmē

Apraksts

Tiešsaistes kurss Praktiski paņēmieni stresa un emociju regulēšanai saskarsmē
G modulis „Saziņa ar sabiedrību, komunikācija un prasmju pilnveide valsts pārvaldē”
Mācību kursa modulis: G modulis „Saziņa ar sabiedrību, komunikācija un prasmju pilnveide valsts pārvaldē”

Mācību kursa mērķis: Sniegt zināšanas par stresa reakcijas veidošanos un savstarpējo ietekmēšanos saskarsmē, attīstīt spējas apzināties sevi, regulēt savas emocijas un prasmes pielietot stresa līmeņa līdzsvarošanas paņēmienus. 

Mērķauditorija: Visi, kuri vēlas uzlabot savas stresa un emociju regulēšanas prasmes, attīstīt līdzsvarotas saskarsmes iemaņas ar kolēģiem un klientiem.

Tēmas:
 • Stresa reakcijas veidošanās un ietekme uz pašsajūtu.
 • Kā stress izpaužas ķermenī un nervu sistēmā.
 • Kā regulēt stresa līmeni ar apzinātības prakses un relaksācijas palīdzību?
 • Paņēmieni ikdienas stresa mazināšanai.
 • Kā sevis novērošanas un pašregulācijas prasmes noder saskarsmē ar citiem?
 • Emocionālā inteliģence. Kā atpazīt savas un otra cilvēka emocijas.
 • Kā vadīt savas emocijas.
 • Kā klausīties, lai mazinātu sarunas dalībnieka spriedzi.
 • Kā risināt emocionāli intensīvu sarunu.
 • Labvēlīgas attieksmes un empātijas loma sadarbībā un konfliktu risināšanā.
 • Domāšanas un attieksmes loma stresa reakcijas veidošanā.
 • Rūpes par sevi emocionālā līdzsvara saglabāšanai ikdienā.
 • Praktiskas, apzinātības, vērīguma un relaksācijas metodes.
 • Mājas darbi stresa mazināšanai un emocionālajai pašregulācijai.
Prasības dalībniekiem:  Mājas darbu veikšana kursa laikā un gatavība sniegt atgriezenisko saiti par paveikto.

Dalībnieku ieguvumi: Izprot stresa reakcijas veidošanos un ietekmi uz saskarsmi ar citiem cilvēkiem. Labākas spējas atpazīt savas un citu cilvēku emocionālās reakcijas, tikt galā ar stresa situācijām. Prot pielietot paņēmienus emociju vadīšanai, lai veidotu konstruktīvu sarunu un mazinātu izdegšanas risku.

Laiks, ilgums, cena


Kurss tiks organizēts pēc dalībnieku pieprasījuma.

Tālrunis: 67229057 , e-pasts: info@vas.gov.lv

Pasniedzējs

Vārds, uzvārds: Evija Apine

SIA «MFocus» supervizore un pasniedzēja (www.mfocus.lv). Izziņas, atjaunotnes un kultūras centra «Miervidi» pasniedzēja (www.miervidi.lv

Darba pieredze:
Ir strādājusi Rīgas pašvaldībā kā sociālā darbiniece, vēlāk pakalpojumu administrēšanas līmenī. Veidojusi supervīzijas pakalpojumu, dibinājusi Latvijas Supervizoru apvienību. Latvijas Universitātē vadījusi studiju programmu, pasniedzēja darbu turpinājusi uzņēmumā “FC Latvia”. Veikusi diagnostiku uzņēmumos un iestādēs problēmu izpētei un priekšlikumus izstrādei to risināšanai. Ir veikusi stratēģiskās plānošanas procesu moderēšanu organizācijās, izmantojot pasaulē atzītas pārmaiņu vadības metodes. Šobrīd ir pieredzējusi supervizore darbā ar dažāda līmeņa vadītājiem individuālajās supervīzijās, vada  supervīzijas profesionāļu grupām un komandām.

 
Pieredze mācību kursu pasniegšanā:
Pieaugušo izglītības jomā strādā kopš 1994. gada, izstrādājot mācību kursu saturu un vadot tos. Kursu tēmas ir saistītas ar sociālo darbu, supervīziju, laika plānošanu, stresa vadību, profesionālo izdegšanu, pašefektivitāti un apzinātības praksi. Kopš 2003. gada izstrādājusi un vadījusi studiju kursus Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē un augstskolā RISEBA. Ar dažādu uzņēmumu darbiniekiem strādājusi kā sertificēta FranklinCovey programmu pasniedzēja. Ir izglītības centra “Miervidi” apzinātības trenere.
 
Izglītība:
Mg.Soc.D., supervizore. Maģistra grāds sociālajā darbā iegūts Merseburgas Lietišķo zinātņu augstskolā Vācijā. Iegūta tālākizglītība supervīzijā, koučingā un organizāciju attīstībā Tallinas universitātē. Katru gadu piedalās praktiskos semināros par supervīziju, psihoterapijas metodēm, organizāciju un komandu attīstību, meditāciju un apzinātības praksi.
 
Vārds, uzvārds: Sandis Kristars Dūšelis

Ir izglītības centra MIERVIDI līdzdibinātājs, uzņēmējs, psihologs, pasniedzējs un apzinātības treneris.

Darba pieredze:
Kopš 2003. gada viņš ir bijis vadītājs vairākos uzņēmumos un biedrībās, organizējis izglītības programmas, konferences un festivālus. Kopš 2019. gada ir izglītības centra Miervidi līdzdibinātājs, organizē un vada izglītības programmas. Kopš 2018. gada ir vada mobilās lietotnes Miervidi attīstības projektu. Šī mobilā lietotne piedāvā audio vingrinājumus apzinātības attītstīšanai un stresa mazināšanai.
 
Pieredze mācību kursu pasniegšanā:
Kopš 1995. gada pasniedz ar psiholoģiju un garīgo veselību saistītiem tematiem. Kopš 2003. gada specializējies ar stresa menedžmentu un apzinātību saistītu metožu pasniegšanā. Ir novadījis šādus kursus un treniņprogrammas vairāk kā 1000 stundu apjomā kā fiziskām personām, tā arī organizācijām un uzņēmumiem.
 
Izglītība:
Mg.Psych. Maģistra grāts psiholoģijā, ģimenes psihoterapeita izglītība Osnabrukas universitāte (Vācija). Pēdējo 20 gadu laikā ik gadu papildinājis zināšanas un pieredzi apzinātības prakses kursos.
 
Papildu informācija:
Savus oriģinālkursus un konsultācijas pasniedzēji ir snieguši gan Valsts augstākā līmeņa vadītājiem, gan tādām organizācijām un uzņēmumiem, kā Latvijas Tiesnešu mācību centrs, Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija, AS Latvijas Finieris, If Latvija, AS Cēsu Alus, Maxima Latvija, SEB Banka, Wunder Latvia, Novartis Baltic, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītaju apvienība u.c.
 

Kontakti

Mācību koordinatore Dace Gaile
Tālrunis: 67229770
e-pasts: Dace.Gaile@vas.gov.lv
Kur mēs atrodamies?
Atvainojiet, video nav pieejams.
Atsauksmes vēl nav iesūtītas!
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Jūsu komentārs