+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Īstenots franču valodas reģionālais seminārs

/08.11.2019/

2019. gada 7. un 8. novembrī Valsts administrācijas skolā norisinājās reģionālais seminārs par inovācijām valsts pārvaldē, kurā piedalījās pārstāvji no 5 valstīm.

Semināra laikā Latvijā viesojās Starptautiskās Frankofonijas organizācijas (SFO) līdzfinansētā projekta “Valsts frankofonā iniciatīva” programmas speciāliste Matilde Landjē. Vizītes ietvaros SFO pārstāve tikās ar programmas īstenošanā iesaistīto pušu pārstāvjiem – Francijas institūtu Latvijā, Valsts kanceleju un Valsts administrācijas skolu. Tikšanās laikā SFO pārstāve izteica atzinību par programmas un iniciatīvas īstenošanu, t.sk. mācību kvalitāti, daudzveidību, programmas publicitāti un koordinēšanas darbu.
Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par mācību norisi un dalībnieku aktivitāti, Matilde Landjē atklāja un piedalījās semināra norisē, apmeklēja franču valodas mācību regulārās nodarbības, diskutēja ar mācību dalībniekiem.

2019. gada 26. jūlijā starp Latvijas Republiku un Starptautisko Frankofonijas organizāciju tika noslēgts Sadarbības memorands par valstu un iestāžu frankofonajām iniciatīvām (Mémorandum de partenariat relatif aux Initiatives francophones nationales et d’établissement) (2019-2022), kuru Latvijas Republikas vārdā parakstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Starptautiskās Frankofonijas organizācijas vārdā - administratore Katerina Kano (Catherine Cano).

Memoranda ietvaros Latvijā valsts budžeta iestādēs nodarbinātajiem ir iespēja apgūt franču valodu no 2019. gada 1. augusta līdz 2022. gada 31. decembrim, tādējādi sniedzot ieguldījumu augsti kvalificēta un profesionāla valsts budžeta iestāžu personāla attīstībā. Vairāk informācijas par programmu: https://www.mk.gov.lv/lv/content/sadarbiba-ar-sfo


 
« Atpakaļ