+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Starptautiska interese par Latvijas valsts pārvaldes attīstību un mācībām

/13.02.2015/

No š.g. 2. līdz 6.februārim Valsts administrācijas skolas direktore Edīte Kalniņa piedalījās Dienvidāfrikas - Eiropas Savienības stratēģiskās partnerības dialoga grupas organizētā kolokvijā un pieredzes apmaiņas pasākumos.

Valsts administrācijas skola (VAS) pieņēma piedāvājumu pārstāvēt Latviju un būt par vienu no sadarbības partneriem Dienvidāfrikas - Eiropas Savienības stratēģiskās partnerības dialoga grupā (South Africa- European Union Strategic Partnership The Dialogue Facility). VAS direktore Edīte Kalniņa devās uz grupas tikšanos – kolokviju, kas norisinājās Pretorijā, Dienvidāfrikas Republikā.   

Par gadījumu izpētes (case study) metodikas izmantošanu valsts pārvaldes mācībās pieredzē dalījās vadītāji no Dienvidāfrikas Nacionālās administrācijas skolas (National School of Government of Republic of South Africa), pārstāvji no Gautenga Akadēmijas (Gauteng Academy), Vita Universitātes (Wits University), kā arī Francijas Nacionālās Administrācijas skolas (École nationale d'administration (ENA)) un Īrijas Valsts Administrācijas Institūta (Institute of Public Administration of Ireland (IPA)). E.Kalniņa prezentēja izstrādāto gadījuma aprakstu „Latvijas Valsts administrācijas skolas dzīves cikls” (The life cycle of the Latvian School of Public Administration) par mācību organizēšanu Latvijas valsts pārvaldē, kas šī gada laikā tiks publicēts rakstu krājumā.

E.Kalniņa tikās arī ar Dienvidāfrikas Diplomātiskās akadēmijas (Diplomatic Academy of Republic of South Africa) direktori un vadošajiem speciālistiem Pretorijā, devās vizītē uz Dienvidāfrikas parlamenta mācību centru Keiptaunā un piedalījās diskusijā ar Rietumkeipas (Western Cape) provinces administrācijas skolas pārstāvjiem.

 
« Atpakaļ