+371 67229116 vas@vas.gov.lv

Svarīgs paziņojums

Īstenotas nozīmīgas starptautiskas mācības tiesību aizsardzības jomā
 
 

ASV institūcijas, Eiropols un Latvijas tiesībaizsardzības dienesti sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu īstenoja vairākus mācību un pieredzes apmaiņas pasākumus.
 
Pagājušajā nedēļā tika realizēti trīs nozīmīgi, viens otru papildinoši mācību un pieredzes apmaiņas pasākumi Latvijas tiesībaizsardzības institūciju pārstāvjiem (lielākoties - izmeklētājiem):
  • “Intervēšana un pratināšana”,
  • “Atklāto interneta resursu izlūkošana”,
  • “Naudas atmazgāšanas izmeklēšana”.
Pasākumus attiecīgi vadīja pārstāvji no ASV vēstniecības Latvijā, ASV Federālā izmeklēšanas biroja, ASV Iekšzemes drošības departamenta Imigrācijas un muitas dienesta Iekšzemes izmeklēšanas struktūrvienības un Eiropola.

Pasākumi tika organizēti veiksmīgas sadarbības rezultātā starp Latvijas institūcijām, t.sk. Valsts administrācijas skolu, un ASV institūcijām. Dažāda līmeņa atbalsts pasākumiem tika sniegts Valsts administrācijas skolas īstenotā ESF projekta “Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā” ietvaros.

17.-19.septembrī ASV Iekšzemes drošības departaments sadarbībā ar Eiropolu, Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts policiju īstenoja divas savstarpēji cieši saistītas mācības par izmeklēšanas jautājumiem. 17.septembrī notika pasākums “Atklāto interneta resursu izlūkošana”, kas tika vērsts tieši uz praktiskām darbībām datu meklēšanā, novērtēšanā un cita veida datu apstrādē tiesībaizsardzības jomā. Īstenojot mācības “Naudas atmazgāšanas izmeklēšana”, tika izskatītas jaunākās tendences noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un tās novēršanā, īpašu uzmanību pievēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai (NILL), izmantojot kriptovalūtu, kā arī aktualitātēm, kas saistītas ar NILL tirdzniecības jomā. Šajās mācībās piedalījās arī Lietuvas un Igaunijas tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvji.

16.-20.septembrī tika īstenots piecu dienu ilgs kurss “Intervēšana un pratināšana”, kuru vadīja ASV Federālā izmeklēšanas biroja Nacionālās akadēmijas mācībspēki. Pasākumu atklāja ASV Federālās prokuratūras Ilinoisas štata prokurori, kā arī Ilinoisas un Minesotas apgabaltiesu tiesneši.

Lai arī visi trīs pasākumi bija augstu novērtēti no dalībnieku puses, augstākais vērtējums sniegts par mācībām “Intervēšana un pratināšana”, iegūstot 9,65 punktus 10 punktu skalā, tai skaitā 9,57 punktus par iegūto zināšanu praktisko pielietojumu.

Mācību mērķis bija stiprināt tiesībaizsardzības iestāžu darbu attiecīgajā jomā, veicināt starptautisko sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Visos pasākumos kopā piedalījās ap 70 dalībniekiem no vairākām Latvijas tiesībaizsardzības institūcijām.
 

Jaunumi

25.09.2019

Valsts administrācijas skola uzsākusi īstenot mācības jaunajiem valsts pārvaldē nodarbinātajiem.

2018./2019.gadā sadarbībā ar Valsts kanceleju un valsts pārvaldes iestādēm veikta Ievadkursa darbam valsts pārvaldē pilnveide, kā arī nodrošināta pasniedzēju komandas sagatavošana. Turpmāk ievadkursa mācības vadīs valsts pārvaldes eksperti, kas ikdienā strādā dažādas valsts pārvaldes iestādēs, kas dos iespēju kursu pasniegt atbilstoši valsts pārvaldes aktualitātēm un vajadzībām. Vairāk...
24.09.2019

Starptautiskā konference “Efektīva mācību vadīšana valsts sektorā. Kā kļūt par efektīvāku pieaugušo izglītības mācību vadītāju”

Aicinām piedalīties Erasmus+ programmas finansētā un Valsts administrācijas skolas īstenotā stratēģiskās sadarbības projekta “Pieaugušo izglītības pedagogu apmācības kurss (2017. – 2019.g.)” rezultātu izplatīšanas pasākumā:
Starptautiskajā konferencē “Efektīva mācību vadīšana valsts sektorā. Kā kļūt par efektīvāku pieaugušo izglītības mācību vadītāju” š.g. 26. un 27. septembrī. Vairāk...
12.09.2019

Aicinām 13. septembrī uz informatīvo pasākumu par franču valodas apguves iespējām iesācēju līmenī

13. septembrī plkst. 15.00 Valsts administrācijas skolā notiks informatīvais pasākums par franču valodas apguves iespējām iesācēju līmenī Vairāk...
Kontakti
Tālrunis: (+371) 67229116
Fakss: (+371) 67821277
e-pasts: vas@vas.gov.lv
Rekvizīti
ReA"?.Nr. 90000028156
Valsts kase
LV58TREL2030006008000
TRELLV22
Kur mēs atrodamies?
Valsts administrācijas skola
Raiņa bulv. 4, Rīga, LV-1050
Apskatīt kartē >
.