+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Radošā domāšana un inovācijas valsts pārvaldē

Apraksts

Radošā domāšana un inovācijas valsts pārvaldē
G modulis „Saziņa ar sabiedrību, komunikācija un prasmju pilnveide valsts pārvaldē”
Mācību kursa modulis: G modulis „Saziņa ar sabiedrību, komunikācija un prasmju pilnveide valsts pārvaldē”

Mācību kursa mērķis: Sniegt ieskatu un teorētiskas zināšanas par radošumu un inovāciju vadību, kā arī piedāvā apgūt prasmes un dažādas metodes, lai veicinātu radošumu un inovatīvo domāšanu valsts pārvaldes ikdienā.
 

Mērķauditorija: Valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, īpaši vadītāji, kas apzinās, kas vēlas paskatīties uz radošumu no dažādām perspektīvām, un saprast, kā praktiski izmatot šīs prasmes savā darbā.
 

Tēmas:
 • Radošā domāšana: talants vai prasme? Vingrinājumi radošuma un nestandarta domāšanas veicināšanai.
 • Domāšanas līmeņi: racionālā domāšana, emocijas un intuīcija. Radošums kā uzmanība un vērība. Kāpēc mēs domājam stereotipos, kad tas palīdz un kad - traucē?
 • Radošuma slepkavas un veicinātāji. Principi, kas veicina radošumu un veiksmīgu radošu projektu realizāciju: laiks, resursi, vide, cilvēki, metodes.
 • Organizācijas vides nozīme radošuma veicināšanai Kļūdu gradācija, un kāpēc (ne vienmēr gan) kļūdas un neveiksmes ir jāsvin.
 • Kas ir un nav inovācija? Ideju vadības posmi – strukturēta pieeja problēmas formulēšanai, ideju radīšanai, atlasīšanai un attīstīšanai.
 • Dažādas uzdevumu definēšanas un ideju ģenerēšanas metodes. Kā spēlēšanās ar Lego klučiem var palīdzēt attīstīt radošumu pat ļoti abstraktos un nopietnos projektos.


Dalībnieku ieguvumi:
 • jaunu perspektīvu un iedvesmu dažādot ikdienas rutīnu, kā arī vērību un spēju ieraudzīt jaunas nianses jau labi pazīstamajā;
 • zināšanas par radošo domāšanu un inovācijām, kā tās pielietot individuālajā darbā un komandā;
 • zināšanas par ideju un inovācijas vadīšanas procesu, izmantojot dažādas radošumu veicinošas metodes;
 • Izpratne par dažādu metožu izmantošanā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu: komandas formēšanas principos, plānošanas pieejās un disciplinētā inovāciju radīšanas metožu izmantošanā;
 • praktiskas iemaņas ideju vadības procesā: uzdevuma formulēšanas, ideju ģenerēšanas un izvērtēšanas metožu izmantošanā;
 • atklātus jaunus personīgos un komandas resursus, kā arī individuālas atziņas, veicot darba uzdevumus apmācības gaitā.


Laiks, ilgums, cena

Norises laiks: 9:00 - 16:15

Ilgums: 8 akad.st.

Cena: 76.00 (+PVN 21% pakalpojuma saņēmējiem, kas nav valsts pārvaldes iestādes).

30. Septembris 20209:00 - 16:15Raiņa bulvāris 4, Rīga

Pasniedzējs

Vārds, uzvārds: Sandra Krisberga-Sinigoi

Darba pieredze:
vairāk kā 15 gadu profesionālā pieredze biznesa vadībā Baltijas un Skandināvijas tirgos, dažādos biznesa segmentos. Guvusi starptautisku pieredzi Zviedrijā, strādājot ar vienu no lielākajiem un prasīgākajiem Tetra Pak klientiem pasaulē – Arla Foods: darba pienākumos ietilpa klienta sadarbības stratēģijas izveide un ieviešana, iesaistot citu valstu komandas.

Pašlaik sadarbībā ar Zviedrijas inovatīvo pārtikas ražošanas tehnoloģiju kompāniju "Micvac" vada starptautiskās attīstības projektus Krievijas, Ukrainas un Baltijas tirgos.
 
Pieredze mācību kursu pasniegšanā:
Sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu pasniegusi kursu „Efektīva komunikācija un kodolīgs vēstījums e-pastos” valsts pārvaldē nodarbinātajiem. Vada stratēģijas kursu angļu valodā Rīgas Tehniskās univesitātes Rīgas Biznesa skolā Biznesa administrācijas bakalaura programmā. Iepriekš pasniegusi arī Rīgas Tehniskās Universitātes un Rīgas Stradiņa Universitātes maģistru programmās "Inovāciju vadību" un "Organizāciju teorijas vadītājiem".
Izglītība:
Ieguvusi bakalaura grādu Sabiedriskajās attiecībās, Maģistra grādu Veselības aprūpē ar specializāciju Deju kustību terapijā (RSU) un maģistra grādu (ar izcilību) vienā no vadošajām biznesa skolām Eiropā (MSc "Managing Organizational Performance" with Cranfield University), kur pašlaik ir uzsākusi arī doktorantūras studijas.
Padziļināti interesējas par tēmām kvalitatīvu lēmumu pieņemšanas, apzinātības darba vidē, organizācijas un indivīda personiskās efektivitātes paaugstināšanas jomās.
 
Papildu informācija:
https://www.linkedin.com/in/sandra-krisberga-sinigoi-4374186/
 

Kontakti

Mācību koordinatore Dace Gaile
Tālrunis: 67229770
e-pasts: Dace.Gaile@vas.gov.lv
Kur mēs atrodamies?
Atvainojiet, video nav pieejams.
Atsauksmes vēl nav iesūtītas!
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Jūsu komentārs