+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Tiekas franču valodas mācību organizētāji

/17.10.2014/

15. un 16. oktobrī Valsts administrācijas skolu apmeklēja Starptautiskās Frankofonijas organizācijas programmas „Franču valoda diplomātijā un valsts pārvaldē” koordinatore Nellija Porta (Nelly Porta).

15.oktobrī Nellija Porta atklāja tematisku semināru franču valodas apguvējiem par Prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kas tika rīkots sadarbībā ar Valsts kanceleju, Starptautisko Frankofonijas organizāciju un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu.

Pēcpusdienā notika kopīga tikšanās ar Valsts administrācijas skolas, Valsts kancelejas un Francijas institūta Latvijā pārstāvjiem, lai iepazītos ar franču valodas mācību organizāciju, aktualitātēm, statistiku un kopīgi pārrunātu franču valodas nākotnes redzējumus Latvijas valsts pārvaldē. Par savu pieredzi vasaras kursos Monsas Universitātē pastāstīja franču valodas apguves stipendijas ieguvēja Liene Ramane no Labklājības ministrijas.

Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par mācību norisi un dalībnieku aktivitāti, 16.oktobrī Nellija Porta piedalījās franču valodas mācību grupu nodarbībās.

Franču valodas mācību ideja Valsts administrācijas skolā aizsākās 1999.gadā. Jau piecpadsmit gadus Latvijas valsts pārvaldē strādājošajiem ir iespēja apgūt franču valodu, kas ir piektā izplatītākā valoda pasaulē. Īpaši nozīmīgas šīs valodas zināšanas ir laikā, kad Latvija gatavojas būt Eiropas Savienības prezidējošā valsts 2015. gada pirmajā pusē.
« Atpakaļ