+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Blogs

Laiks, sapņi un mācīšanās

Edīte Kalniņa /23.12.2016/

Laiks- tas ir galvenais resurss, kas mums dzīvē dots, taču, cik jēgpilni to izmantojam, ir mūsu pašu lēmums un izšķiršanās. Jaunā gadā, pirms skatīties uz priekšu, es katram novēlu atcerēties savus sapņus, arī tos senaizmirstos, kas iemīti zemē stūrī stāv, degunu nodūruši, jo kāds tiem varbūt reiz bija teicis, ka tie nav iespējami... Un tā tie sāka sev neticēt.  Paņemiet šos sapņus aiz rokas un pārvērtiet par mērķiem, liekot lietā savu gudrību, pieredzi un spējas. Jūs to varat! Kad sapnis ir kļuvis par mērķi, tam piemīt īpašība radīt enerģiju dzīvei, jēgpilni piepildīt laiku un likt ikdienas darbu gūzmai sakārtoties.

2016.gadā Valsts administrācijas skolai ir bijuši šādi mērķi, un gads ir bijis ļoti bagāts un veiksmīgs. Kad domāsiet par saviem mērķiem 2017.gadā, vēlu atcerēties par:

Apzināšanos  - gan to, kāda ir mana profesionālā loma un uzdevumi, gan to, kādas pozitīvās pārmaiņas tieši es varu ieviest. Ir svarīgi arī apzināties, ko esmu iemācījies, ko varu iemācīties un to arī izdarīt! Savās ikdienas gaitās, esot klienta lomā, mēs katrs esam sastapuši jaunus veikalu darbiniekus, kuri nēsā piespraudi ar uzrakstu “Es mācos”. Mums katram ir nepieciešama šāda neredzama piespraude, jo visu dzīvi, katru dienu, apzināmies to vai nē, mēs mācāmies.  Arī Valsts administrācijas skola šajā gadā aizvien vairāk apzinājās savu lomu valsts pārvaldē, lai nākotnē varētu sniegt vēl lielāku pienesumu.

Mācīšanos, kas ir viens no instrumentiem, lai veidotu un attīstītu spēcīgu valsts pārvaldes kultūru Latvijā, lai būtu ne tikai piederības sajūta savai iestādei, bet visai Latvijas valsts pārvaldei kopumā. Mūsu iestādes - Valsts administrācijas skolas uzdevums ir palīdzēt attīstīt mācīšanās kultūru valsts pārvaldē. No pētījumiem ir zināms, ka 70% mēs iemācāmies darbā, veicot gan ikdienas uzdevumus, gan plānojot un īstenojot jaunus projektus, 20% iemācītā gūstam no klientu, kolēģu un vadības sniegtās atgriezeniskās saites, to pārrunājot un pārdomājot, un tikai 10% no formālām mācībām. Valsts administrācijas skola īsteno ne tikai šos 10%, bet arī iegulda, organizējot starptautiskas konferences, atvērtās lekcijas, diskusijas, sākot atbalstīt iestāžu mācību komandējumus, izplatot informāciju par dažādām mācību iespējām interneta platformās.   

Dalīšanos - ar zināšanām, prasmēm, pieredzi, secinājumiem, idejām, padomu. Daloties esam kļuvuši atpazīstamāki starptautiski un arī paši pieauguši gan pieredzē, gan skaitliski - divas reizes - un 2017.gadu sagaidām jau 20 darbinieki! 2017.gadā  turpināsim  divus ļoti lielus valsts pārvaldes centralizētus  mācību projektus, kas  jau nodrošina un nodrošinās mācības  vairāk kā 73 iestādēm. Ja Jums ir ar ko dalīties, nāciet - organizēsim kopīgas atvērtās lekcijas, diskusijas vai kļūstiet par Valsts administrācijas skolas pasniedzēju, jo mācīšanās Latvijas valsts pārvaldē kļūst aizvien plašāka!

2017.gadā Valsts administrācijas skola būs centrālā valsts pārvaldes mācīšanās platforma, vieta, kur iegūt jaunu, motivējošu pieredzi, domubiedrus, iedvesmu, prasmes esošajam darbam un nākotnes izaugsmei. Un varbūt mācīšanās ir vajadzīga tāpēc, lai īstenotu savus sapņus.
Gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Ar cieņu

Edīte Kalniņa
Valsts administrācijas skolas direktore
 
« Atpakaļ