+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Blogs

Izaicinājumi no speciālista kļūstot par vadītāju

Iveta Apine /03.11.2015/

Ilgstoši strādājot ar vadītājiem esmu saskārusies ar daudz dažādiem stāstiem par to, kā cilvēki ir uzsākuši savu vadītāja darbu. Vairumam no viņiem tieši pats sākums ir bijis ļoti izaicinošs. Jaunie vadītāji pirmo trīs gadu laikā praktiski iepazīst situāciju, kad vadītāja amats ir ne tikai amata nosaukumus, pienākumu apraksts un lielāka alga. Lielākais izaicinājums ir tieši spēja vadīt cilvēkus – jaunais vadītājs vairs neatbild tikai par savu, bet arī par savu darbinieku darba rezultātu.

Jaunais vadītājs saskaras ar sekojošiem jautājumiem:

- Kas ir mani mērķi un resursi kā vadītājam un kā praktiski vislabākajā veidā organizēt savas nodaļas darbu?
- Kā ietekmēt citu cilvēku darba rezultātu (kā man panākt, ka viņi mani klausa un izdara savu darbu tā, kā man nepieciešams)?
- Kā man plānot un kontrolēt (kā es varu zināt, ko viņi dara un kā viņi to dara)?
- Kā man savienot savu vadītāja darbu ar speciālista darbu (kad esmu vadītājs un kad es esmu speciālists un kas ir mans ietekmes tīkls katrā lomā)?
- Vai mans vadītāja sniegums ir atbilstošs kopējā organizācijas kontekstā (kā man veicas kā vadītājam, ko es daru labi un kas būtu jāuzlabo)?
 
Lai atbalstītu vadītājus šajā izaugsmes ceļā, Valsts administrācijas skolā esam izveidojuši  kursu, kas piemērots tieši jauno vadītāju atbalstam un pilnveidei – „No speciālista par vadītāju”. Mācības veido praktiskas pieredzes apmaiņa, kuras laikā dalībnieki labprāt izmanto iespēju diskutēt savā starpā un risināt tieši sev aktuālus vadības jautājumus. No dalībnieku atsauksmēm un rezultāta redzu, ka šis kurss ir laba iespēja attīstībai un iedvesmai, kā arī vieta, kur apgūt trūkstošās iemaņas.
« Atpakaļ