+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Atsauksmes

Ligita Landzmane

Konfliktoloģijas institūta valdes priekšsēdētāja privātpersonu kompetenču pilnveides trenere organizāciju viespasniedzēja /07.01.2014/

Pateicoties šai sadarbībai, varu apliecināt: Valsts kancelejā, ministriju personāldaļās, ministriju vadošo speciālistu vidū, pašas VAS darbinieku kolektīvā ir daudz cilvēku, kurus patiesi interesē profesionālās veiktspējas pilnveides iespējas.

Latvijas valsts pārvaldes darbinieku profesionālā veiktspēja (professional performance) sabiedrībā laiku pa laikam tiek skarbi kritizēta. Manis pašas nu jau pabeigts zinātnisks pētījums ļauj izdarīt nepārprotamus secinājumus: valsts pārvaldes speciālistu veiktspēja un tās pilnveides intereses ir tieši tādas pat kā Latvijas sabiedrībai kopumā. Arī kritiskajai Latvijas sabiedrībai kopumā patiesā interese par veiktspējas pilnveidi ir salīdzinoši maza. Pētījums rāda, ka daudziem piemīt emocionāla interese par savas veiktspējas pilnveidi, bet ne visiem ir reāla griba šo interesi realizēt.  

Valsts administrācijas skolas (VAS) darba procesos interese par valsts pārvaldes darbības efektivizēšanu ir klātesoša. Kopā ar VAS direktori Edīti Kalniņu esmu līdzdarbojusies ne tikai valsts pārvaldes speciālistu izglītošanas procesu plānošanā, bet arī jaunu valsts rīcībpolitikas dokumentu satura pilnveidē. Pateicoties šai sadarbībai, varu apliecināt: Valsts kancelejā, ministriju personāldaļās, ministriju vadošo speciālistu vidū, pašas VAS darbinieku kolektīvā ir daudz cilvēku, kurus patiesi interesē profesionālās veiktspējas pilnveides iespējas. VAS vadītāja un tās kolektīva locekļi nekautrējas jautāt un lūgt palīdzību darba procesos, ja tajos piedzīvots strupceļš. Šādi rīkojoties, VAS rāda labu piemēru tiem, kurus pati aicina pilnveidoties.

Ja valsti vadīs politiķi, kuri izprot cilvēka profesionālās veiktspējas būtību, kuri patiesi atbalstīs veiktspējas attīstības atbalsta sistēmas nepieciešamību valsts pārvaldē, uzplauks ne tikai VAS un valsts pārvalde, bet mūsu valsts un sabiedrība kopumā.

 
« Atpakaļ