+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Franču valodas kursi

Informācija par 2018.gada pavasara semestri:


Mācību sākums: 
Budžeta grupām no A2.1 līmeņa līdz C1.2 līmenim mācības sāksies 2018.g. 5. februārī. 
Iesācēju grupām no A1.1 līmeņa līdz A1.2 limenim mācības sāksies 2018.g. 29. janvārī.

Mācību grafiks:

Iesācējiem: 
A1.1. līmenim - otrdienās un ceturtdienās rīta vai vakara grupās, A1.2 līmenim - pirmdienās un trešdienās vakara grupās (sk.zemāk nodarbību grafiku)

Budžeta grupās (A2.1 - C1.2 līmeņi):
Sk.zemāk.

Grupu saraksts
Nodarbību grafiks
Nodarbību grafiks iesācējiem

 
Mācību īlgums:
2 reizes nedēļā, pa 2 stundām. Kopā pavasara semestrī notiek 25 nodarbības, 50 astronomiskās stundas. Šajā semestrī ir ļoti svarīgs regulārs apmeklējums  - jāapmeklē vismaz 70% nodarbību. Noslēgumā ir eksāmens – rakstiskā un mutiskā daļa. Sekmīgi beidzot mācības tiek izsniegts sertifikāts.
 
Mācību maksa iesācējiem :
Īpaša cena valsts pārvaldē nodarbinātājiem par mācībām A1.1. un A1.2 iesācēju līmeņos - 190.00 EUR par 50 stundām (3 mēneši), + PVN 21% pakalpojuma saņēmējiem, kas nav valsts pārvaldes iestādes. Maksājumu var dalīt 2 vai 3 daļās.

Mācību maksa A2.1 - C1.2 grupām:  Bezmaksas

Mācību vieta:
Valsts administrācijas skola, Raiņa bulvāris 4 Rīgā.

Par pieteikšanos:
Lai pieteiktos bezmaksas grupām sākot no A2.1 līmeņa,  līdz 2018.g. 29.janvārim uz e-pastu jekaterina.romanenko@vas.gov.lv ir jānosūta azpildīta Pieteikuma forma franču valodā (atsevišķas ailes ir latviešu valodā).
 
Lai pieteiktos iesācēju maksas grupām A1.1 un A1.2, lūgums rakstīt uz e-pastu jekaterina.romanenko@vas.gov.lv.

Līmeņa noteikšanas tests:

Testēšana 2018.gada pavasara sesijai notiks online, iepriekš saņemot uz e-pastu īpašu adresi un kodu. Testa rezultāti būs zināmi uzreiz pēc testa iziešanas.
Skaidrojums kā notiek maiņa no viena līmeņa uz nākamo:
 
A1.1 → A1.2 (iesācēju maksas grupas)
A1.2 → A2.1
A2.1 → A2.2
A2.2 → B1.1
B1.1 → B1.2
B1.2 → B2.1
B2.1 → B2.2
B2.2 → C1.1
C1.1A  → C1.2A
C1.1B  → C1.2B


KAM: Piedāvājam apgūt franču valodu valsts pārvaldē nodarbinātajiem, kuriem darba pienākumi saistīti ar starptautiskajām attiecībām.

KAS: Programma «Franču valoda starptautiskajās attiecībās» tiek finansēta no Starptautiskās Frankofonijas organizācijas un no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Infografika par franču valodas apguvi

Papildus franču valodas mācībām grupās, tiek īstenoti vietējie un ārvalstu franču valodas semināri. Lai pilnveidotu zināšanas, dalībnieki var pieteikties 15 stundu sarunvalodas kursam, kā arī piedalīties ārvalstu stipendiju konkursos.

KAD: Mācības tiek īstenotas pavasara un rudens semestros. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā, rīta vai pēcpusdienu grupās, vienas nodarbības ilgums 2 stundas. Kopējais semestra ilgums ir 50 astronomiskās stundas.

Semestra noslēgumā dalībniekiem ir jākārto rakstiskais un mutiskais pārbaudījums, pēc tā sekmīgas nokārtošanas tiek izsniegti sertifikāti. Visa semestra garumā tiek vērtēts dalībnieka apmeklējums (ne māzāk kā 70% no visa mācību laika).

KUR: Mācības notiek Valsts administrācijas skolas telpās, Rīgā, Raina bulvārī 4.

Informācija dalībniekiem ar priekšzināšanām
Budžeta grupās var pieteikties dalībnieki, kuru franču valodas zināšanu līmenis ir vismaz A2.1. Lai pieteiktos kādā no bezmaksas grupām ir jāaizpilda Pieteikuma forma, kurā jānorada motivācija, kāpēc franču valoda ir nepieciešama darbam, un jānosūta uz e-pastu jekaterina.romanenko@vas.gov.lv.  Katru dalībnieka motivāciju izskata Valsts kanceleja un apstiprina dalībnieku iekļaušanu grupās.

Ja iepriekš ir apgūta franču valoda, bet ir bijis vismaz viena gada pārtraukums, vai nav konkrēti zināms līmenis, lūgums norādīt pieteikumā, ka nepieciešams līmeņa noteikšanas tests. To būs iespēja kārtot pirms kursu uzsākšanas.

Informācija iesācējiem 
Iesācēji (A1.1 un A1.2 līmenis) aicināti apgūt franču valodu maksas grupās, cena par 50 astronomiskajām stundām 190.00 EUR (+PVN 21% pakalpojuma saņēmējiem, kas nav valsts pārvaldes iestādes).

Valsts pārvaldē nodarbinātie, sekmīgi pabeidzot A1.2 līmeni, mācības varēs turpināt nākamajā A2.1 līmenī budžeta grupās.

Kontaktpersona:
Jekaterīna Romaņenko
Valsts administrācijas skolas
Starptautiskās sadarbības koordinatore
Tālrunis: 67821271
E-pasts: jekaterina.romanenko@vas.gov.lv